Kā sagatavot savu auto pavasarim?

Jeb četras lietas, kam pievērst uzmanību pēc ziemas sezonas.

Latvijas ziemas, kurās lielākoties netrūkst sniega, ledus un ar sāli kaisītu ceļu, var negatīvi ietekmēt automašīnas tehnisko stāvokli. Līdz ar pavasara iestāšanos, spēkratu īpašnieki ir aicināti pārbaudīt, kā pēc aukstā laika funkcionē atsevišķas auto detaļas, kā arī sagatavot to pavasara un vasaras sezonai.

 

Baltijā lielākā lietotu automašīnu tirgotāja “Longo Latvia” pārdošanas vadītājs Jānis Vīndedzis ir sagatavojis padomus, kam pievērst uzmanību pēc ziemas sezonas.

Pārbaudīt akumulatoru

Automašīnas akumulators ir viena no tām detaļām, kuras funkcionalitāti var ietekmēt aukstais laiks. Ja tas būs bojāts vai izlādējies, pastāv risks, ka spēkrats vairs nebūs iedarbināms. Lai izvairītos no tā, līdz ar silta laika iestāšanos, labāk šo automašīnai tik būtisko detaļu vajadzētu pārbaudīt, un ne vienmēr ir jādodas uz auto servisu, lai to izdarītu. Lūk, norādes, kā to paveikt. Pirmā lieta noteikti ir pārbaudīt, vai akumulatora korpusā nav redzamu bojājumu pazīmju, piemēram, plaisu. Situācijās, ja tiek pamanīti bojājumi, to nedrīkst pārbaudīt ar ampērmetru vai mēģināt lādēt. Šāds akumulators nekavējoties ir jānomaina! Ja akumulators vizuāli izskatās bez defektiem, ir jāpārbauda, vai tā spailes un kabeļi nav korodējuši vai bojāti. Korozija var traucēt akumulatora pareizu uzlādi, tāpēc pirms akumulatora uzlādes tā ir jānotīra ar stiepļu suku.

 

Nākamais solis ir pārbaudīt akumulatora spiegumu ar voltmetru. Pilnībā uzlādēta akumulatora rādījumiem jābūt aptuveni 12,6 voltiem vai lielākiem. Ja spriegums ir zemāks par 12,6 voltiem, akumulatoru var būt nepieciešams uzlādēt vai nomainīt. Jaunākiem auto modeļiem iedegsies paziņojums instrumentu panelī par zemu akumulatora uzlādes līmeni, ko nekādā gadījumā nevajadzētu ignorēt. Savukārt, ja akumulators ir vecāks par trim gadiem, un ziemā ir bijušas problēmas ar auto iedarbināšanu, iespējams, ir laiks to nomainīt.

 

Pievērst uzmanību bremzēm

Sniegs, sals un zemā gaisa temperatūra var negatīvi ietekmēt arī bremžu sistēmu, jo īpaši bremžu klučus, tāpēc pēc aukstās sezonas beigšanās ir svarīgi tos pārbaudīt un pārliecināties, ka tie joprojām ir labā stāvoklī. To ir iespējams izdarīt vairākos soļos. Pirmkārt, pārbaudīt bremžu klučus un diskus vizuāli, proti, vai uz tiem nav redzamu nolietojuma pazīmju. Ja bremžu kluči ir nolietoti vai diski ir nodiluši, tie ir jānomaina, jo no tiem ir atkarīgs, cik labi auto spēj bremzēt. Otrkārt, ir nepieciešams pārbaudīt, vai lietojot bremzes, nav sajūtama bremžu pedāļa vibrācija, jo tā var liecināt par deformētiem bremžu diskiem. Šādā gadījumā, iespējams, tie būs jāmaina. Treškārt, par bremžu sistēmas problēmām var liecināt dažādi trokšņi to izmantošanas laikā, piemēram, asas un griezīgas skaņas. Tā ir viena no pazīmēm, ka bremžu kluči ir nolietojušies un tos nepieciešams nomainīt. Ceturtkārt, braucot ar auto ir jāpievērš īpaša uzmanība bremzēšanas laikam. Ja tas aizņem ilgāku laiku nekā ierasts, tad visticamāk bez servisa apmeklējumam šajā reizē neiztikt . Līdzīgi kā ar akumulatoriem, jaunāku modeļu auto instrumentu panelī iedegsies paziņojums par to, ka bremžu kluču nodilums ir tik liels, ka tos ir nepieciešams mainīt.

 

Papildināt šķidrumus

Viens no būtiskākajiem automašīnas šķidrumiem ir motoreļļa. Zema gaisa temperatūra un ziemas braukšanas apstākļi var veicināt to, ka motoreļļa dzinējā sabiezē un kļūst mazāk efektīva tā kustīgo daļu eļļošanā. Tas var izraisīt lielāku berzi, nodilumu un nolietojumu un galu galā dzinēja bojājumus. Pārbaudot un nomainot eļļu pēc ziemas sezonas, auto īpašnieki var novērst šos bojājumus un nodrošināt ilgāku dzinēja nevainojamu darbību.

 

Papildus eļļas līmeņa pārbaudei ir jāpievērš uzmanība arī eļļas krāsai un konsistencei. Ja tā ir tumša un netīra, tas var liecināt par problēmām ar dzinēju vai pašu eļļu. Šādos gadījumos jākonsultējas ar speciālistu, lai noteiktu problēmas cēloni.

 

Nomazgāt ziemas sāļus

Visbeidzot, pēc ziemas sezonas būtu nepieciešams kārtīgi iztīrīt savu automašīnu. Ziemas laikā auto var būt pārklāts ar sāli, netīrumiem un netīrumiem, kas var sabojāt krāsu un virsbūvi. Pēc rūpīgas auto nomazgāšanas, to ir ieteicams pārklāt arī ar vasku.

 

Rezumējot, vēlos norādīt, ka automašīnas sagatavošana pavasarim pēc ziemas ir svarīga tās ilgmūžībai un drošībai!

 

Par AS "Longo Group"

AS "Longo Group" ir straujāk augošais lietoto automašīnu tirdzniecības uzņēmums Baltijā, kura obligācijas ir iekļautas Nasdaq Riga Baltijas First North obligāciju sarakstā. Grupa darbojas kopš 2018.gada un nodrošina pilna cikla lietoto automašīnu iepirkuma un pārdošanas procesus. Automašīnas tiek iepirktas, izmantojot filiāles Nīderlandē, Beļģijā un Vācijā, savukārt transportlīdzekļu pārbaude, kvalitātes nodrošināšana, klātienes vai tiešsaistes tirdzniecība un pēcpārdošanas garantija notiek Baltijā un Polijā. Uzņēmuma viena mēneša laikā pārdoto lietoto auto apjomi vairāk nekā divas reizes pārsniedz vienību skaitu, ko pārdevuši citi spēlētāji šajā sektorā, kopš uzņēmuma darbības uzsākšanas klientiem ir pārdoti vairāk nekā 12000 auto. Kopējais automašīnu piedāvājums Baltijā pārsniedz 1000 automašīnu. Visām mašīnām garantija ir divi mēneši vai 3000 km nobraukums.